V Říčanech se slavilo možná nepřetržitě: Nejdříve nové šatny a potom vítězství nad Brnem

<< VIDEO >> Po necelých dvou letech se říčanští ragbisté vrací "domů". Budovu šaten, sprch a toalet na stadionu Josefa Kohouta totiž v květnu 2014 zasáhl devastující požár.

Na ragbyovém hřišti se sice odehrálo několik zápasů, ale zázemí využívali hráči v sousední městské sportovní hale. Celý objekt musel projít totální rekonstrukcí. Právě na ní se skládali lidé v dobrovolné sbírce, přispěli sponzoři a rozhodující sílu přidalo město Říčany.

V pátek 15. dubna se v areálu ragbyového stadionu Josefa Kohouta slavilo. Za účasti prezidenta RC Mountfield Říčany i České ragbyové unie Davida Frydrycha, starosty města Vladimíra Kořena, zástupců zhotovitele, projektanta a dalších sportovců a fanoušků ragby se slavnostně otevřela nová budova zázemí.

„Stříhání pásek je trochu „papalaklišé“, nemám to rád. Ale dneska je to přeci jenom trochu jiné. Je tu moment, který je ohromný a úctyhodný. Ničivý požár neposlal Říčany do kolen. Vznikl tu jakýsi pomyslný ragbistický mlýn, do kterého se zapojilo mnoho lidí, každý přidal svou sílu a nápady. A začali jsme společně tlačit, až jsme přetlačili nepřízeň osudu,“ vysvětluje starosta Vladimír Kořen (Klidné město).Říčanský klub od svého vzniku v roce 1944 naplňuje již čtvrtou generaci Říčaňáků sportovním duchem, společenským životem a hlavně ragbyovými úspěchy.

„Po celou tu dobu ragby upevňuje nás samotné i nás vzájemně. Avšak za těch dvaasedmdesát let jsme společně s našimi otci a dědy prošli i řadou okamžiků, kdy už jsme si mysleli, že ty lepší dny našeho klubu skončily. A nebyly to jen sportovní nezdary. Nikdy jsme ale nepřestávali věřit v lepší budoucnost a hledat k ní nové cesty. Naposledy před dvěma lety, když ničivým požárem vyhořely naše šatny, se dnešní den zdál neskutečným,“ uvádí David Frydrych (Unie pro sport a zdraví).Ragbisté v sobotu porazili RC Dragon Brno

Extraliga ragby – 11. kolo: Mountfield Říčany - RC Dragon Brno 39 : 0 (17 : 0)

Body Mountfield Říčany: Matěj Růžička 10 (2p), Jan Kohout 9 (tk, 3kp), Petr Máslo 5 (p), Karel Kučera 5 (p), David Richtr 5 (p), Štěpán Podlipský 5 (p)

(jv,stredoceskenovinky.cz&ceskeragby.cz,foto:ps)