Dohrávané utkání šesti národů Francie - Skotsko určí vítěze Poháru. Ve hře je Francie a Wales

Bude vítězem Poháru šesti národů v ragby Wales nebo Francie? Jak musí Francouzi hrát, aby se jim patřilo letošní pohárovéprvenství? 

Ragbisté Francie mají totiž případné celkové vítězství v Poháru šesti národů 2021 ve svých rukách a vlastně i na svých kopačkách. Přesně 142 hodin po vítězném utkání Francie - Wales 32:30 se utkají v dohravaném utkání v Paříži ještě se Skotskem.

Wales, který už všech pět utkání odehrál,  vede tabulku s pětibodovým náskokem a s dvacetibodovým náskokem v celkovém skore. Ale i tento náskok mohou Francouzi  dohonit a Walesany předstinout. Jen je k tomu potřeba výrazně porazit Skoty. 


"Wales
nyní spoléhá na Skotsko, že mu pomůže získat titul vítěze Six Nations. Byla by to ze strany Skotů solidární službička keltskému sousedovi, ale co by museli Skotové udělat? Dokonce  nemusí ani  vyhrát, ale nesmějí připustit, aby Francouzi získali ofenzivní bonus za 4 položení a současně dali více než 20 bodů.

Francie musí v utkání se Skotskem  položit nejméně čtyřikrát a současně musí vyhrát o 21 bodů a více. A to se zdá nejenon sázkařům nereálné. Vždyť  poslední dva zápasy  z roku 2020 odehráli páteční soupeři s vyrovnanou bilancí. Oba zápasy se hrály v Edinburghu - jarní vyhráli Skotové 28:17, podzimní Francouzi 22:15. Pro sázkové kanceláře je Francie jasným favoritem na výhru s kurzem 1/6, na výhru Skotska je kurz 34/5 a na remízu 50/1. Na celkové vítězství se už sází drtivě pro Wales," napsal na webu RC Havířov Karel Gaman. 


Co se všechno může stát, aby vyhrála Pohár šesti národů Francie? 
1.      Francie musí Skotsko porazit rozdílem vyšším než 20 bodů.

2.      Francie musí položit nejméně čtyři  pětky a získat ofenzivní bonus.

3.      Pokud Francie porazí Skotsko s bonusovým bodem a rozdílem přesně 20 bodů, pak se srovná s Walesem (oba budou mít 20 bodů a rozdíl skóre 20) a bude oba rozhodovat počet položených pětek v turnaji. Momentálně je stav Wales 20 pětek, Francie 15.

4.      Pokud Francie nedá 4 pětky a nevyhraje o 21 bodů a více bodů,  bude šampionem Six Nations Wales.

Utkání Francie - Skotsko se hraje v pátek 26. března 2021 od 21 hodin a vysilá jej, jak pro ceskeragby.cz potvrdil  televizní komentátor a sportovní ředitel ČSRU Antonín Brabec,   TV Nova Sport. 

Jak říkám ...

"Myslím si, že nejhezčí utkání Poháru jsme viděli v minulém týdnu, kdy Francie porazila Wales. Šlo vlastně o finále Poháru. Ale zápas Francie - Skotsko slibuje také hezkou podívanou na ragby. Utkání, které by se za normálních okolností hrálo před vyprodaným hledištěm, se hraje bez diváků v hlediští stadionu ale také i bez návštěvníků francouzských a britských barů a  hospod, v kterých by to žilo,ale bohužel jsou stejně jako v Česku uzavřené," konstatoval pro ceskeragby.cz Antonín Brabec.(Karel Gaman, Petr Skála, RC Havířov, ceskeragby.cz, koláž: RC Havířov)