Francie vyhrála úvodní utkání MS v ragby nad Novým Zélandem 27:13. Marseillaisa zněla i v Praze

Mistrovství světa v ragby ve Francii začalo překvapivou výhrou domácího týmu 27:13 nad Novým Zélandem, který poprvé v historii šampionátů prohrál utkání základní skupiny. All Blacks před úvodním duelem šampionátu v Saint-Denis zvítězili ve všech  předchozích  31 zápasech základní fáze.

Přenos ze zápasu špičkových světových ragbyových týmů z Paříže byl promítaný na nejrůznějších místech po celé zeměkouli, včetně  mnoha restaurací v Česku. Protože  Francie vyhrála to úvodní utkání MS v ragby nad Novým Zélandem 27:13, není divu, že  Marseillaisa zněla i v Praze v jedné ze zahraních restaurací, kde se přenos promítal  na velké plátno  a kam zavítali i příznivci ragbistů Francie.

Ale zmiňme se trochu více o průběhu utkání.  Za Nový Zéland už po 93 sekundách položil první pětku Mark Telea. ale Francouzi  do přestávky otočili skore na 9:8, a i když v úvodu druhé části opět rychlonohý útočník  Telea získal pro trojnásobné mistry světa opět  vedení a to 13:9, ale domácí borci  povzbuzovaní osmdesátitisícovou kulisou diváků poměr bodů  obrátili.
Pro  Francouze 17 bodů zařídil zadák  Thomas Ramos, který proměnil pět trestných kopů a jeden následný kop  po položené pětce.

Oba soupeři Francie a Nový Zéland jsou nadále velkými favority  ve skupiny A, kterou hrají ještě Itálie, Uruguay a Namibie. Do čtvrtfinále postoupí nejlepší dva týmy skupiny. Turnaj, jak už víte,  potrvá do 28. října.


Paříž 8. září 2023


     Ragby                                                                                              Skupina A
Francie - Nový Zéland 27:13 (9:8)
Pětky: 2:2 


Program MS v ragby 2023 (8. září 2023 - 28. října 2023)


Kuriozita před MS v ragby 2023. Tonga má méně obyvatel než je na Novém Zélandě ragbistů


Nejmenší hráč na MS v ragby je z Irska a je o dvě hlavy menší než dlouhán Rumun Stefan Iancu! Máme i jiné kuriozity před MS

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .(Petr Skála    pro Ceskeragby.cz, zdroj:  Foto a koláž: Petr Skála)

(2023 / 126 /  33 /  15)