Hrálo se ve velkém nasazení, s agresivní obranou a s výbornou individuální technikou všech hráčů

Poslední červencovou neděli  skončil World Rugby - Trophy v Nairobi, ve kterém startoval druhý sled zemí hráčů do 20 let. Startovalo v něm osm  nejsilnějších zemí, které tak doplnily "dvacítku" zemí, které mají šanci startovat na příštím Světovém poháru. Zvítězilo Španělsko, které ve finále porazilo Uruguay 39 : 32, třetí místo uhrálo Skotsko vysokým vítězstvím nad Samoa 83:10, pátá skončila  Zimbabwe která zdolala Keňu 64:10 a sedmé místo získaly Spojené státy americké výhrou s Hong-kongem 47:22. Současné moderní ragby preferuje útočnou aktivní hru, což dokazují výše uvedené výsledky, kdy bylo položeno mnoho pětek.
Podobný trend měl také předtím Turnaj Championship, který s přehledem vyhráli mladí Francouzi, kteří tento nový herní systém zvládli nejlépe. Ve finále rozdrtili Irsko 50:14, třetí místo uhrála Jižní Afrika vítězstvím nad  Anglií 22:15, a v boji o páté místo opět padalo mnoho bodů, neboť Austrálie porazila Wales 57:33. Podobný výsledek měl zápas All Blacks s Gruzií 50:26 v boji o sedmé místo. Argentina přehrála Fidži 43 : 22  skončila  devátá a i v zápase o jedenácté místo  padlo hodně bodů, neboť Itálie si poradila s Japonskem 45:27. 
  Na šampionátu MS U20 byla k vidění velmi rychlá hra. Hrálo se ve velkém nasazení, s agresivní obranou a hlavně s výbornou individuální technikou všech hráčů. Nejvíce bodů padalo z protiútoků, kdy byla  obrana soupeřů dezorganizována. Pro diváky tak byla  hra daleko atraktivnější a tím světové ragby zajisté získává  větší popularitu.
V posledních zápasech  turnaje Rugby Championship nejprve All Blacks v Melborne před 83 000 diváky naplněném stadionem  uštědřili svěřencům Eddie Jonese vysokou porážku 38:7 a tím Novozélanďané zvítězili v turnaji čtyř týmů jižní polokoule. Ve druhém utkání vydřela Jižní Afrika hubené vítězství nad Argentinou 22:21 a získala tak druhé místo v soutěži před třetí Argentinou a čtvrtou Austrálií.


  Ragbisté se připravují na Světový pohár a tak bylo poslední červencový víken  zajímavé sledovat podzimní testy jako například ten  mezi Skoty a Italy. Zápas hraný ve velkém tempu s velkým nasazení až do poslední minuty, s krásnými akcemi, velkou bojovností i smyslem pro fair-play a zejména s absolutním respektem jakéhokoli rozhodnutí rozhodčího.


Oblíbený a tradiční turnaj Beach Rugby ve francouzském Gruissanu utvořil nový rekord v počtu účastníků, když na turnaji hrálo  600 mužů a 400 žen.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu zde(Eduard Krützner senior pro Ceskeragby.cz s využitím tabulek na havirov.rugby-cz.com, koláž:  Petr Skála)

(2023 / 107 /  26 /  15