Kdyby byl zájem pro českou reprezentaci zajistit zájezd, jsem schopen jej dojednat s Penguin RFC

Ve středu 31. května 2023  to bylo 100 dní od zahájení Světového poháru 2023 zápasem Francie - ALL Blacks. Máme se všichni opravdu na co těšit? Rozhodně," má jasno Eduard Krützner senior, který své postřehy k připravovanému Mistrovství světa napsal ve svém pravidelném  komentáři. Nuže ...

Zajímavostí Světového poháru je že francouzská společnost Orange poskytla pořadatelům 200 000 starých mobilů, z kterých byly po recyklaci vyrobeny medaile pro první tři mužstva v celkovém počtu 1 491 kusů.

V Itálii skončila nejvyšší soutěž Peroni TOP 10 a mistrem země se stal klub Femi Rovigo, který zvítězil 13:9 nad týmem z Padovy, Petrarca RC.

Českým příznivcům ragby dobře známí Penguin International RFC odehraje v Amsterdamu v sobotu 15.července 2023 propagační zápas s Kwagga Rugby, což je  tým hráčů z Jižní Afriky, kteří hrají v Evropě. Utkání bude vyvrcholením velkého mezinárodního turnaje, pod názvem Corendon festival, který pořádá Dutch Rugby. Na turnaj pro hráče U-18 a U-20 byly pozvány týmy z Nizozemska, Belgie, Polska, Hong-kongu, Kanady a USA.  Určitě to bude velmi prestižní turnaj a je jen škoda, že nebyly pozvány čeští ragbisté, kterým by takový turnaj přinesl rozhodně velmi důležité herní zkušenosti se silnými soupeři. Zejména proto, že Rugby Europe do dnešních dnů nenalezla pořadatele pro Mistrovství Evropy těchto kategorií.

Kdyby byl zájem o kvalitního soupeře pro českou reprezentaci, pak jsem schopen s Penguin RFC dojednat zájezd na příští sezónu, včetně stáže pro trenéry," uzavřel s nabídkou pro vedení České rugbyové unie legendární ragbista Eduard Krützner senior.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?