Ragbisté se zdravotnickým nebo s lékařským vzděláním pomáhají nyní v nemocnicích

"Úžasná solidarita napříč celým ragbyovým světem je největší oporou v boji s koronavirem, který bude zajisté vítězný a umožní všem ragbistům, aby si mohli zahrát svůj zamilovaný sport," napsal na závěr příspěvku s aktualitami  ze světa ragby zasleného pro ragbyový magazín Českeragby.cz   Eduard Krützner senior.


Nový zélandNovozelándská Rugbyová Unie vyčlenila částku 135 000 euro pro 5 klubů, které startují v soutěži Super Rugby. Tato finanční pomoc má usnadnit těmto klubům kvalitní přípravu i v podmínkách karantény před Coronavirem. 


SkotskoSkotská Rugbyová Unie na svém zasedání rozhodla, že všem zaměstnancům, trenérům a realizačním týmům výběrů Glasgowa a Edinbourgu, sníží mzdy o 25%.


WalesTrenér Walesu Wayne Pivac si od 1. dubna 2020 sám o sobě snížil svůj plat o 25 %.
Rváček Bakary Meite US Carcassonne, vyslyšel žádost Pařížské nemocnice o pomoc, pro nedostatek pomocného zdravotnického personálu a nastoupil již do služby. Řada ragbistů, kteří mají zdravotnické, nebo lékařské vzdělání, se plně zapojilo do boje s Coronavirem.IrskoJeden z nejlepších zápasníků MMA ir McGregor, podepsal profesionální smlouvu s klubem Leinster. Dosáhl jsem výborných výsledků v kleci, proč bych nemohl vítězit i na hřišti, kde budu moci dobře využít svých letitých  zkušeností z bojových sportů.

(ek, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)