Ragbyovou událostí roku 2024 bude sedmičkový turnaj na LOH v Paříži mužů i žen

Světový okruh ragbyových sedmiček byl odehrán o  posledním   únorovém víkendu v kanadském Vancouveru. O  něm  i jiné zajímavosti ze světa sedmičkového ragby  pro Ceskeragby.cz okomentoval Eduard Krützner senior.
    Další Turnaj HSBC Světového okruhu sedmiček  byl odehrán v Kanadském Vancouveru. V mužích opět exceloval největší favorit pro OH sedmičkový tým Argentiny,  který ve finále zdolal Nový Zéland 36:12. Třetí místo obsadila Francie, která již s Dupontem porazila vysoko USA 42:12. Celkové pořadí po čtvrtém turnaji s přehledem vede Argentina s 78 body, druhé je Irsko s 54 body, třetí je Fidži, které má  také 54 bodů, dále je Nový Zéland  až pátý s 50 body a Austrálie šestá se 47 body.


   V celkovém pořadí ragbyových sedmiček žen  vede Austrálie se 72 body, druhý je Nový Zéland s 66 body, který nyní ve finále porazil Francouzsky 35:19, které  jsou třetí ze 62 body. Páté jsou ragbistky USA s 48 body, stejně jako šestá Kanada.


   Již o prvním březnovém  víkendu seriál pokračuje v Los Angeles. Na World Rugby bude možné  sledovat řadu zápasů, které jsou pro soupeře i soupeřky viditelně nejlepší přípravou na start na Olympijských hrách v Paříži. Takový náročný program je především velkou výhodou pro dvanáct  zemí, které v seriálu startují. Účast na OH je zřejmě velkou motivací pro všechny Unie, o čemž svědčí, že reprezentační sedmičkové  výběry jsou posilovány špičkovými "patnáctkáři". Příkladem je  Francie, za kterou hraje Dupont, ale v zemi galského kohouta se  uvažuje  ještě o dalších hráčích.

  Tady v Česku všichni příznivci ragby drží palce tuzemským  "Lvicím", které čeká  olympijská červnová  kvalifikace v Monaku, kde to budou  mít opravdu těžké, neboť z této kvalifikace do Paříže postupuje jen jeden tým.  Češkám každopádně náročná příprava, jakou prodělávají týmy ze Světového okruhu HSBC,  jím bude chybět.


Líbil se vám nebo nelíbil článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ...
zde .
(Eduard Krützner senior pro Ceskeragby.cz, foto a koláž Petr  Skála)

(2024 / 25 /  11 /  03)