Dres s devadesátkou na zádech převzal za pradědečka Jana Krále jeho pravnuk Sebastián Novák

Krátce před zahájením utkání Praga - Dragon Brno  druhého kola ragbyové Extraligy proběhla druhou zářijovou sobotu na hřišti vysočanských medvědů malá slavnost.

Předseda klubu Pragy Luděk Kudláček pozval na hřiště Viktorii Novákovou, dceru ragbyové legendy Jana Krále, který v prosinci 2020 zemřel a jejího vnuka Sebastiána Nováka, aby desetiletému hráči žákovského týmu Pragy předal dres s číslem 90 na zádech.

"Když měl Jan Král loni v červenci devadesátiny, ke kterým jsme mu přišli blahopřát, projevil někdejší předseda klubu a bývalý hráč Pragy a reprezentace a pozdější trenér, přání mít pragovácky dres s číslem 90 na zádech.  Dres jsme pořídili, ale už bohužel nebyl čas mu jej předat. Jan Král byl v té době už v nemocnici a v prosinci 2020 bohužel zemřel. Předal jsem  jej nyní jeho pravnukovi, aby mu připomínal pradědečka a pokračoval tak v rodinném sportu," sdělil Luděk Kudláček před utkáním Praga - Dragon Brno 49:5.

Nutno dodat, že v tomto utkání věnovanému nejenom památce Jana Krále, ale také spoluhráči Krále  Karlovi Štěpánskému, který zemřel v dubnu 2021,  položil jednu z devíti pětek Králův vnuk a Sebastiánův tatínek Michal Novák. Do hry se zapojil ještě sedmadvacetiletý Jakub Král, který je také  vnukem Jana Krále.

Zbývá jen doufat, že si tento článek přečte i Luděk Kudláček, který po kontrolních otázkách autora tohoto článku přiznal, že web Českeragby.cz vůbec nesleduje. 

Českéragby.cz rovněž napsalo ...
Smutná zpráva z ragbyového mlýna. Zemřel bývalý ragbyový reprezentant Karel Štěpánský
(Petr Skála, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)