Medák podotýká ... doufám, že se letos už naposled bude na podzim dekorovat mistr Česka

Medák podotýká ... doufám, že se letos už  naposled bude na podzim dekorovat mistr Česka
V Evropě bylo koncem týdne ve dnech 23. a 24. října 2021 odehráno třetí kolo Super Cupu - Poháru mistru Evropských zemí, které neušlo pozornosti legendárního ragbisty Eduardovi Krütznerovi seniorovi, jemuž přátelé říkají Medáku. 


   Zásluhou přenosů po internetu byly k vidění velmi dobré  výkony od všech účastníků, které nám umožňují srovnávat úroveň jejich tamějších  soutěží s českou extraligou.  Bohužel výsledek je pro tuzemské ragby  neradostný, neboť  rozvoj ragby v Evropě je totiž velmi dynamický a my za ním neustálými nesystematickými  změnami v soutěžích, značně zaostali.  Doporučuji čtenářům, aby se o tom přesvědčili na Rugby Europe TV, kde jsou tyto zápasy k dispozici.Lokomotiva Penza doma prohrála s gruzínskými Blacks Lions 11 : 27,  dále nizozemská  Delta dostala nářez od výborného mistra Portugalska - Lusitanos 7 : 50 a  k velkému překvapení došlo,  když ruský mistr Jenisej prohrál doma s izraelským přeborníkem Tel-Aviv-Heat 31 : 34 a pak v Bruselu, domácí borci z Brussels Devils prohráli vysoko s výborným španělským týmem Iberians 7 : 47.

V Trophy ME podlehla Litva - Ukrajině po velkém boji 37 : 39.

Dával bych si na oba týmy, neboť mohou být v případě postupu českých ragbistů do Trophy, našimi příštími soupeři.V Conferenci 1 Nord tedy ve  skupině, kde hrají rovněž čeští ragbisté,  rozdrtilo Švédsko - Lucembursko 51 : 5

Conference 2 Jih - Srbsko porazilo Turecko 37 : 14

Conference 2 Nord - Norsko na domácí půdě prohrálo vysoko s Dánskem 0 : 47  Poslední říjnový prodloužený  víkend se příznivci ragby mohou těšit na sérii test-mačů, které bude vysílat  NOVA Sport. tady v Česku na státní svátek 28.října 2021 budeme znát nového mistra ČSRU. Věřím, že tím bude ukončeno období omylů a experimentů a vrátíme se k systémům soutěží, které byly celoevropsky za dlouhá léta úspěšně prověřeny a úspěšně využívány předními evropskými federacemi tedy k podzim - jaro.
(Eduard Krützner senior, Ceskeragby.cz, koláž: Petr Skála)