Do finále se v Edenu probojovali ragbisté Havířova

Jednak se probojovali jako třetí ze základní skupiny  do play off a pak ze semifinále po výhře 10:8 nad Slavií postoupili do finále. Ale popořadě.

Mírným favoritem v duelu ze základní skupiny druhé  Slavie a třetího Havířova byli Pražané. Ovšem skore otevřeli Slezané. Kloda nejdříve proměnil trestný kop  a pak i následný kop po pětce, kterou položil rojník Olšanský. Havířov vedl 10:0 a to ještě Kloda z jednoho trestného kopu trefil tyč.  Do půle se trefil na druhé straně Martin Veselý.  Havířov však přišel o svého úspěšného rojníka Olšanského, který byl za nebezpečnou skládku vyloučený do konce utkání.

Po změně stran se Slavie snažila srovnat skóre. A vycházelo ji to. Po překopu na rychlé křídlo Michal Jirman  dal parádní pětku, ale další pokusy o proniknutí do brankoviště skončily dvakrát předhozem. Třicet minut hrála Slavie, za kterou pykal jeden hráč 10 minut za žloutou kartu, přesilovku 15:14, ale Havířov dvoubodový ubránil.
"Těžko říci, proč nás Havířov porazil. Špatně  jsme bránili a moc dobře nespolupracovali při útočných akcích. Uznávám, že Havířov vyhrál zaslouženě. Měl větší chuť postoupit do finále," řekl po utkání hrající kouč Slavie Vít Chalupa.

Jediná pětka Havířova položená Olšovským  (Foto: Petr Skála)

"Hráli jsme kolektivně a chopili jsme se šance postoupit do finále. To se nám podařilo a těšíme se na finále," poznamenal po utkání kouč Havířova Radek Kloda.

Havířov bude hrát  finále 2. června 2012 v Říčanech.

Ceskeragby.cz informuje o semifinalovém utkání extraligy ragby, které se hrálo 26. května 2012 v Praze v Edenu ...

Slavie Praha - Havířov  8:10 (3:10)
Pětky: 1:1 * Body: Michal Jirman 5, Martin veselý 3 - Olšanský 5, Kloda 5 * Rozhodovali: Tůma, Čekal, Breburda, Haitman.

Napsali jinde ...

SKÁLA,P.:  Do finále se v Praze v Edenu probojoval Havířov  Prvnizpravy.cz  (26.5.2012)