Ve finále Poháru ligových ragbyových týmů se utkají Sparta a Praga

Ve finále Poháru ligových ragbyových týmů se utkají Sparta a Praga
Pohár ligových ragbyových týmů, který má celý podzim 2017 motivovat všechny v tuzemsku působící ragbisty k maximálním výkonům, aby na sebe před startem ME upozornili stavitele reprezentačního celku, má za sebou již semifinálová utkání.

Oba zápasy, ve kterých se rozhodovalo o postupu do finále, se hrály v Praze ve Vysočanech a časově zásluhou vstřícnosti ragbyového klubu Pragy na sebe navazovaly.

V prvním duelu Sparta již krátce po úvodu vedla nad Tatrou 12:0, ale hosté se nedali a do půle snížili skore na 19:12. Dvěma trestnými kopy se Tatra přiblížila Spartě, která bez porážky prošla základní části soutěže, na rozdíl jediného bodu 19:18. Závěr však patřil  Spartě, která čtvrtou pětkou a dvěma trestnými kopy uzavřela skore výsledkem 30:18.
"Jsem spokojený s výsledkem. Jsme ve finále a dokonce po velkém boji. Tatra na nás umí zahrát a i dnes to potvrdila," řekl pro ragbyoový magazín Českeragby.cz kouč Sparty Petr Okleštěk.

Druhé semifinále, které se hrálo o dvě hodiny později asi 2 kilometry od hřiště Sparty vzdáleného stadionku Pragy, rovněž patřilo domácímu týmu. Praga vedla 21:0 a až teprve ke konci poločasu Říčany snížily na 21:7. I ve druhé půli Praga ovládala hru a přidala ke třem pětkám z první půle další tři. Poslední slovo však měli Středočeši, kteří uzavřeli výsledek svoji druhou položenou pětkou na 40:12.

"Praga vyhrála zaslouženě," byl stručný trenér Říčan Antonín Brabec.
"Narozdíl od předchozího zápasu s Říčany, které  jsme odehráli před týdnem u nich ještě jako duel základní skupiny, jsme  měli tentokrát celý zápas pod kontrolou. Na pětky jsme vyhráli 6:2, což potvrzuje naší převahu. Ve finále nás čeká až 4. listopadu Sparta a její i naší sestavu mohou ovlivnit zranění přinesená z reprezentace, nebo naopak  uzdravení dosud zraněných borců. Zatím se však neví, kde se finále Poháru bude hrát," řekl Eduard Krützner mladší, který trénuje tým Pragy. 


  Praha, 14. října  2017
Semifinále Poháru ligových týmů

Sparta Praha - Tatra Smíchov 30:18  (19:12)  pětky   4:2
Praga Praha  -   Říčany  40:12  (21:7)  pětky  6:2

Finále   4. listopadu 2017     Sparta Praha -  Praga Praha

(ps, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)
České ragby 1.díl - podzim 2018

České ragby 1.díl - podzim 2018

23.11.2018 09:11:15

Česká ragbyová reprezentace žen i mužů se vypravila do Švýcarska. Úspěšnost byla padesátiprocentní, vyhrály jen ženy. České ragbistky vybojovaly historické vítězství nad Švýcarkami Čeští ...