Češky v Norrkopingu prohrály v ragby XV. se Skandinávkami. Švédsko - Česko 31:12

Češky v Norrkopingu prohrály v ragby XV. se Skandinávkami.  Švédsko - Česko 31:12
V Norrkopingu, které  je podle  počtu necelých 90 000 obyvatel desátým nejpočetnějším městem Švédka, sehrály české ragbistky po dvouleté pauze mezistátní  utkání v ragbyobvých patnáctkách.   Soupeřkami českých reprezentantek byly hráčky domácí reprezentace. Švédsko hostilo Česko.

Švédské ragbistky využily domácího  prostředí a zvítězily, což bylo ve skupině  Women's Trophy 2021/22 již podruhé.  Po nedávné výhře Švédek nad Finskem 24:10  tentokrát hráčky ve žlutomodrých dresech si snadno poradily s českými ragbistkami, které zdolaly 31:12 a na pětky 5:2. Švédky využily zdánlivě mohutnějších hráček k pětinásobnému dosažení českého brankoviště. Většinou se tak stalo po samostatných únicích hráček z roje i  z útoku. Na českém ženstvu bylo znát, že hráčky prakticky dva roky nehrály patnáctkové ragby a to nejenom za reprezentaci, ale dokonce ani na klubové úrovni.

Že lze všem soupeřkám uniknout a pak ještě doběhnout s míčem v ruce až  do švédského  brankoviště a tím skorovat,  ukázala v prvním a pak i ve druhém poločase Julie Doležilová, z které  při sólovém  běhu  přes celé hřiště Švédky viděly jen její záda. Po Julií položené druhé pětce ještě Viktorie Laneová proměnila následný kop a utkání skončilo.    Dodejme ještě, že sedm pětek, z nich jen dvě  české vidělo přímo v hledišti stadionu v Norrkopingu asi 500 diváků.

    Názor  autora článku  ...

Jiní diváci, kteří nejvíce asi z Česka  sledovali  zápas prostřednictvím internetového přenosu TV Rugby Europe, byli jednak překvapeni ječením švédské komentátorky a tuším, že také podivnou barevností modrobílých vodorovně pruhovaných  dresů českých ragbistek. Proč? Jednak  v ženském ragby nejsou vodorovné průhy dresů opticky zesilující postavy hráček tak časté a shodněme se, že by  barvami více patřily  Finkám  než Češkám. Chyba při  podivném  chápání českých národních barev je neomluvitelná.  Přiznejme si však, že k porážce týmu Česka ve Švédsku  modré dresy   asi nepříspěly, i když  jakýsi modrý stín  na kráse žen to každopádně na ragbyové žestvo hází.  Horší to však bylo s herním projevem českých ragbistek, který byl sice bojovný, ale na Švédky česká bojovnost tentokrát nějak nestačila. Skandinávky byly lepší.
Norrkoping 30. října 2021

      Ragby                                                                                        Women's Trophy 2021/22

Švédsko - Česko  31:12 (19:5)

Pětky:  5:2 * Body:  Peterrssonová 11, Smolinová, Vikstenová, Lennvallová a Nunstedtová (všichni po 5)  -  Julie Doležilová 10, Viktorie Lančová (v zápisu z utkání je chybně uvedená jako Laneová)  2 *   Rozhodovala: Adéla Robert (Belgie)

Další odehraná utkání

Finsko - Švédsko  10:24

Očekávaná utkání

06. listopadu 2021  Česko - Finsko
13. listopadu 2021  Švýcarsko - Česko
28. května 2022  Finsko - Švýcarsko

2021.10.30.  Zápis z utkání žen v ragby Švédsko - Česko

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Ceskeragby.cz  ...  Zde (Petr Skála pro ceskeragby.cz, foto: z TV Rugby Europe.eu)