Čeští junioři na ME v ragby jsou v Polsku už v semifinále druhé divize

Na osmi místech  v Polsku probíhá ME juniorů v ragby za účasti českých ragbistů. Mladíci  na ME v ragby ve skupině Trophy si vítězstvím nad Lotyšskem 43:7 vybojovali účast v semifinále, ve kterém se 27. března 2018 utkají s domácím Polskem.

Druhými semifinalisty jsou Německo a Litva.  V nejsilnější skupině se do semifinále probojovaly týmy Francie, Španělska, Gruzie a Portugalska. Mistrovský titul z roku 2017 obhajuje Francie.

Česko se do semifinále probojovalo přes Lotyšsko

Żerków 24. března 2018 - Česká juniorská reprezentace vstoupila do mistrovství Evropy divize Trophy nad pomyšlení dobře. Po velmi kvalitním výkonu porazila Lotyšsko 43:7 a v úterý 27. března 2018 se střetne s Polskem, které se vypořádalo 46:12 s Ukrajinou. Češi  těžili z dobré fyzické kondice a mnohem lépe organizované hry.

V první půli byla převaha našich tak výrazná, že Lotyši se na naší polovině usadili na několik minut až ve 30. minutě. Ale pravda, mohli jsme od 6. minuty prohrávat, když levá strana našeho útoku ztratila míč, a lotyšské křídlo už nikdo nezastavil, naštěstí Češi, třebaže nesložili, byli při bránění přece jen úspěšní, soupeř šlápl na autovou čáru, takže se hra vrátila ke středové čáře. O pár minut později položil Kohout po kombinaci roje a útoku.

Do konce poločasu naši položili ještě tři pětky zásluhou rojníků Homera a Vomáčky. Hráči Česka měli dostatek míčů pro své akce, ze čtrnácti nařízených standardních situací – autů a mlýnů – vyhráli v první půli devět, a to i soupeřovy auty a mlýny, náš silnější a robustnější roj ovládl hru.

Ve druhém poločase se Lotyši prosadili hned z našeho výkopu, po zmatku v české  obraně prorazil do 2. poločasu nastoupivší rváček Kruka. Lotyši na chvíli dostali křídla a dost zlobili, deset minut byla hra českého  týmu dost nesoustředěná a povolovali soupeři daleko víc, než v první části hry.

Naštěstí zas věci dostaly řád, naši rojníci bojovali, získávali území, drželi míč po řadu herních fází a hlavně zásobovali útočnou řadu míči, takže postupně po pohledných akcích bodovaly tříčtvrtky Kohout a Herman a mlýnovka Balák. V závěrečných minutách sice Lotyši ještě zahrozili, ale situaci před českým brankovištěm nezvládli.

Jisté a potěšující je, že Češi  předvedli dobrou hru. Až na drobné výjimky byli techničtější než soupeř, dobře bránili, výborně zvládali hru v seskupeních a hlavně byli velmi důrazní při postupech vpřed.

V úterý 27. března 2018  juniory Česká čeká nepříjemný soupeř Polsko, Poláci zahráli podobným způsobem proti Ukrajině, mají rovněž silný a těžký roj, ten ale položil jen dvě pětky, nebezpečný je útok, ten se postaral o šest  z osmi pětek.

Evropa   25 března 2018

MISTROVSTVÍ EVROPY U 18

TROPHY

Česko – Lotyšsko 43:7 (24:0)
Pětky 7: 1 * Body: Kohout 10 (2P), Homer 10 (2P), Rygl 8 (4KP), Vomáčka 5, Herman 5, Balák 5 – Kruka 5, Nikoforovs 2 * Rozhodčí Mabon (Skotsko) – Busby (Irsko), Vedoveli (Itálie) * ŽK Vomáčka

Německo – Švýcarsko     34:  5 (  5:  5)    pětky:  6:1
Polsko – Ukrajina     46:12 (24:12)   pětky:  8:2
Lucembursko – Litva       0:10 (  0:  7)    pětky:  0:1

Semifinále 27. března 2018: Česko - Polsko a Německo - Litva