Čeští ragbisté do dějiště dalšího zápasu ME do Siaulai odcestovali vlakem a autobusem

Čeští ragbisté do dějiště dalšího zápasu ME do Siaulai odcestovali vlakem a autobusem
Siaulai,  pokud to nevíte, tak je se 130 tisíci obyvateli čtvrté největší město Litvy. A právě zde  druhou říjnovou sobotu  na zdejším stadionu se odehraje pro český tým v pořadí druhé utkání zařazené do druhé divize evropského šampiontu  Litva - Česko v ragby.

Česko po nedávné porážce s Polskem 22:41 na úvod soutěže je v tabulce druhé divize zatím na posledním místě, neboť další utkání ostatní účastníci divize Litva, Švýcarsko, Nizozemsko a  Portugalsko ještě své premiérové střetnutí v novém ročníku neodehráli.

Do dějiště druhého střetnutí čeští ragbisté odcestovali z Prahy  už ve středu 10. října 2018 večer nejdříve vlakem a do Siaulai  pokračovali  ještě autobusem.

Česká reprezentace s litevskou odehrála zatím jen jediné střetnutí a to v listopadu 2016 v Praze, kde Česko tehdy nad ragbistami z pobaltské země vyhrálo 15:6. 

Jenže od té doby se mnoho změnilo. Litva se na jaře 2018 do druhé divize probojovala po baráži, ve které porazila Maltu 81:10.  Proto je v žebříčku ragbyových zemí, kterému vévodí již někoklik let Nový Zéland, Litva  na 34. místě a Česko po porážce od Poláků až na 35. místě. Každopádně Litevci, kteří se na utkání s Českem připravují v dějišti utkání již od pondělí 8. října 2018,  nepředvídatelní soupeři.Ve druhé divizi  ME v ragby se odehrají  v roce 2018  kromě zápasu Litva - Česko  13. října 2018 (začátek od 14 hodin)   ještě další tři ...   Polsko - Litva 3. listopadu 2018, dále  Švýcarsko - Česko 17. listopadu 2018 a Nizozemsko - Česka 24. listopadu 2018.(ps, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)