Německo po vítězství nad Portugalskem 16:13 zůstavá v A skupině ME a v kvalifikaci na MS

Německo po vítězství nad Portugalskem 16:13  zůstavá  v A skupině ME a v kvalifikaci na MS
V Heidelbergu třetí červnovou sobotu rozhodl výsledek   ragbyového mezistátního utkání Německo - Portugalsko 16:13 o dalším osudu oboru reprezentací v kvalifikaci na MS a v evropském šampionátu. Zápas se totiž hrál jako baráž o účast  v nejvyšší skupině evropského šampionátu a také šlo o další pokračování evropské kvalifikace  na MS, které se hraje v roce  2019 v Japonsku.
Utkání mělo dramatický průběh. Portugalci vedli v poločase 6:3 a ve 49. minutě dokonce 13:3, ale pak už bodovali jen Němci. Položili pětku a o výhře rozhodl trestný kop Raynora Parkinsona v 72.minutě, který završil skore na 16:13. Parkinson s 11 body za úspěšné   kopy se tak významně zasloužil o výhru domácího týmu a všechny výhody, které z ní vyplynuly.

Co to znamená? Německo zůstává účastníkem nejvyšší skupiny ME  společně s Gruzií, Rumunskem, Ruskem, Španělskem a Belgií  a Portugalci, kteří vyhráli druhou divizi, v ní zůstávají společně s Nizozemkem, Českem, Polskem, Švýcarskem a Litvou, která nahradila sestupující Moldavsko.

Zajímavý je i pohled na
zdecimovanou tabulku evropské kvalifikace na MS 2019, jak  vypadá po odebrání bodů Rumunsku, Španělsku a Belgii za  nedovolené starty reprezentantů, kteří v minulosti startovali za jiné země nebo v jiném případě  jejich prarodiče například nebyli Belgičany, ale Francouzi.Proto Němce po zdolání Partugalska čeká  30. června 2018 utkání  v hlavním městě státu Samoa v Apiu o přímou účast na MS 2019 se Samou.Heidelberg 16. června 2018


Německo - Portugalsko  16:13 (3:6)
Body:  Parkinson 11, Els 5 - Rodrigues 8,  Roux 5 *  Pětky 1:1(ps, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)