Čeští ragbisté to nerozbalili a prohráli s Moldavskem 6:13

V posledním utkání roku  2011 podlehli čeští ragbyoví reprezentanti na mistrovství Evropy divize 1B v Říčanech poslední listopadovou sobotu Moldavsku 6:13. Nad jedním z favoritů na postup do elitní kategorie sice dvakrát vedli, 3:0 po kopu Oklešťka ze hry a v druhém poločase 6:5 zásluhou  Jursíka, který proměnil trestný kop, ale  v 54. minutě soupeř položil pětku a z trestného kopu pak o osm minut později zpečetil svou výhru. Domácí hráči se snažili ještě o skorování, ale  špatně se rozhodovali při  rozehrávání   akcí.  V tomto utkání selhali kopáči obou týmů.
 "Porážka o sedm bodů nám sice pomohla získat alespoň jeden bonusový bod do tabulky, ale měli jsme rozhodně na víc," řekl po utkání asistent trenéra Martina Kafky Jan Oswald. Kafka ještě upozornil na pomalý rytmus zápasu.  "Utkání bylo školením v taktice, kdo lépe využije rozehraných situací. Bohužel chybí nám rychlé a správné rozhodování hráčů," uvedl hlavní kouč Martin Kafka.

Pailodzemu  se  podařilo zastavit Moldavana z jejich jednoho útoku   (Foto: Petr Skála)

Michal Schlanger vybíhá proti utočícím Moldavanům  (Foto: Petr Skála)

Česko - Moldavsko 6:13 (3:5)
Pětky 0:2 * Diváků 1000 * Body: Okleštěk 3, Jursík 3 - Romanov 5, Baltag 5, Gagauz 3 * Rozhodoval: Bargaunas (Rumunsko)

Aktuální tabulka B1 divize ME v ragby ...

1 Polsko 8 5 1 2 193:150 25
2 Moldavsko 7 5  1 1 145:114 24
3 Belgie 6 5 0 1 178:88 23
4 Česko 9 4 0 5 143:197 19
5 Německo 7 2 0 5 140:158 11
6 Nizozemsko 7 0 0 7 91:183 1

Utkání mělo slavnostní předehru. Předseda České rugbyové unie Bruno Kudrna před zápasem za potlesku tisícovky diváků pogratuloval hráčům z legendární sestavy československého týmu, kteří v roce 1968 uhráli v Praze s Francií výsledek 6:19. K této události se ještě vrátíme.