Hurá na ragbyovou extraligu, ale kam dřív skočit ?

Favoritem soutěže zůstává dosud neporažená dvojící hrajících trenérů Fojtíkem a Chalupou trénovaná Slavia Praha, na kterou nejvíce dotírají mistři republiky borci Tatry Smíchov. Zatímco Slavia Praha má na úvod lehčí úlohu, protože jejím soupeřem je předposlední Bystrc, může Tatra už v úvodním kole jara prohrát na hřišti Říčan. Středočeši jsou silnější než na podzim. Posilami týmu budou například  uzdravení Tomáš Nevický,  Karel Kučera a Michal Schlanger. Naopak z nedávného utkání Středoevropského  poháru s maďarským Esztergomem  Vitézekem, který Říčany vyhrály 26:10,  odešel do šatny pořádně otřesen kapitán Říčan Karel Bláha, jež  patrně proti Tatře nenastoupí. Před zápasem Říčany - Tatra bude minutou ticha uctěna památka dlouholetého říčanského zdravotníka pana Dobiáše, který desetiletí patřil mezi členy tvořící  důležité zázemítýmu mnohonásobných mistrů republiky.
Zvláštností utkání bude úloha hrajícího trenéra Říčan Antonína Brabce, který několikaletou hráčskou kariéru prožil právě v Tatrovce. Ještě před rokem vyžadovala Tatra od Říčan podle dohody  o přestupu  Brabce, aby tento hráč nehrál proti svým bývalým spoluhráčům. V současné době už dohoda vypršela a tak i v sobotu, jak bývá zvykem ve druhé části hry, se Brabec sám zapojí do hry a proti  Tatře to bude určitě  kuriózní.

V Praze se ragbisté budou muset rozhodovat kam půjdou. Je to škoda, že všechna tři utkání začínají ve stejný čas a tak tato hloupá shoda nebo trvání na hodině začátku utkání  ještě více roztříští  ne zrovna obrovskou armádu příznivců na třetiny. Navíc dějiště utkání jsou od sebe vzdálena v dosahu do  půlhodiny jízdy autem.  Pražané by měla všechna utkání vyhrát a   je jen otázka o kolik. Pokud by tomu tak nebylo, tak by se odehrála  senzace. Tu nečekají ani hráči Dragonu Brno, kteří hostí v tabulce hůře postavené  Petrovice