Ragbisté Říčan vybojovali Pohár KB

Zápas jara začali domácí s převahou, kterou vyčíslili proměněným trestným kopem, ale soupeř brzo nato vyrovnal. Do druhé části hry však přesto Středočeši šli s náskokem, který získali položenou pětkou. Po změně stran se Slavia snažila srovnat skóre a skutečně se ji to téměř povedlo,  leč kapitán říčanského celku  Jan Fojtík za stavu 16:10 se rozeběhl k akci zápasu. Fojtík (Klikni a uvidíš !!! )potřeboval tři, čtyři vteřiny k tomu, aby nejdříve naznačenou přihrávkou oklamal jednoho ze soupeřových obránců a pak rozvlněným tělem prokličkoval kolem dalšího borce v červenobílem dresu. „Chtěl bych dát dnes pětku,“ svěřil se úspěšný muž  spoluhráčům před zápasem a vyšlu mu to. Následující minuty totiž Slavia zahájila frontové útoky na říčanskou  linii a měla úspěch. Chalupa  dal druhou pětku soupeře a na další diváci  čekali. Přes obrovský tlak Pražanů, však obě brankoviště zůstala nedotčena. Tomáš Nevický  (Klikni a uvidíš !!! ) do té doby stoprocentně kopající všechny kopy měl několik minut před koncem možnost uklidnit  své spoluhráče. Rozeběhl se, kopl, ale míč se po trestném kopu odrazil od tyče a skončil mimo hřiště. Proto také až do  konce zápasu  nebyl stále  jasný vítěz, ale Pražané již soupeři neublížili. Radost  byla v Říčanech veliká a navíc středočeský tým totiž zůstal  jediným celkem, který na jaře v pohárové soutěži neprohrál.

Jan Fojtík se prokličkoval do brankoviště Slavie Praha

„Měli jsme ze soupeře obavu. Slavia  má fyzicky zdatný tým, za který hrají nejenom zkušení  ale rovněž i mladí a nadějní hráči.. Má silnou lavičku a  finále poháru navíc bylo pro ni velkou  příležitostí ukázat se.  Tohle všechno potvrdil průběh druhého poločasu, ve kterém jsme  jen  ztěží ubránili bodový náskok,“ řekl po utkání trenér vítězného týmu Marek Valeš.

„Bylo to pěkné, bojovné  utkání,  a vůbec bych se nedivil, kdyby se příští rok oba soupeři spolu opět potkali ve finále,“ poznamenal k zápasu jara bývalý kapitán reprezentace a hráč Slavie Ladislav Vondrášek (Klikni a uvidíš !!! ), který do pohárových zápasů vstoupil až v play off.

ŘÍČANY (7.6.2008): Říčany – Slavia Praha  23:17 (13:3)
Body: Nevický 13, Kubálek Roman a Fojtík po 5 – Veselý Václav 7, Mareš a Chalupa po 5 * Rozhodovali: Bednařík – Livers a Bredlerová (Klikni a uvidíš !!! )  * Pětky 2:2.

Pořadí Poháru KB:  1. Říčany, 2. Slavia Praha, 3.- 4. Tatra Smíchov a Praga Praha, 5.- 8. Dragon Brno, Sparta Praha, Petrovice a Vyškov.

Fotogalerii z utkání najdete na  ...   Klikni a uvidíš !!!