Tatra Smíchov získala Pohár KB těsnou výhrou 5:0 nad Říčany

Utkání bylo vyrovnané a třebaže Říčany měly více ze hry, číselně svoji převahu nevyjádřily. Středočeši zklamali zejména při proměňování trestných kopů, kdy z pěti pokusů se netrefili nejdříve třikrát Čamrda, poté Fojtík i Brabec. Z říčanských borců  dobře zahrál atleticky zdatný Jan  Rohlík, který několikrát založil útočné akce, ale ty však ani jednou nevedly k úspěšnému položení. Roman Rygl z Tatry, který v jiných utkání pokládá jednu pětku za druhou, byl domácími hráči neustále hlídán jako významná osoba, ale podobně si počínali i Pražané při dohledu nad pohybem Martina Pekárka.
"Co se bude činit, až utkání skončí nerozhodně 0:0," ptáme se v sedmdesáté minutě hry předsedy sportovně-technické komise Unie ragby Davida Frydrycha. "Bude se prodlužovat 2 x 15 minut," informuje nás předseda komise. Za osm minut poté už toto vysvětlení nepotřebujeme. Dvě minuty před koncem se z náhodného útoku Tatry, který rozeběhl Roman Rygl, dostal míč ke střídajícímu Vojtěchovi Márovi. Ten ještě míč vrátil Ryglovi,  který ve správný okamžik před složením přihrál zpět Márovi, jež se nezadržitelně vrhl do soupeřova brankoviště.V hledišti to jen zahučelo citoslovci zklamání, ale byla to pravda. Tatra z ojedinělé návštěvy poloviny hřiště soupeře vydolovala pětku, která rozhodla o vítězovi Poháru KB.

Jan Frýdl se často neohroženě pouštěl do útočných akcí Tatry Smíchov

"Nemáme kopáče. Zraněný Tomáš Nevický nám dnes moc chyběl," lituje po utkání kouč Antoním Brabec, který si dokonce sám  zahrál posledních dvacet minut.
"Říčany nám daly zabrat, ale ubránili jsme se. Věřil jsem, že se nakonec prosadíme," přiznal hrající kouč Tatry Filip Vacek.

ŘÍČANY (31.5.2009): Říčany - Tatra Smíchov 0:5 (0:0)

Body: - Mára (P)5 * Pětky 0:1 * Rozhodčí Bednařík, Heřman, Rázga * Diváků: 1000.

Kapitán Tatry Pavel Hocke v pátek oslavil s bratrem Petrem třicetiny a v neděli vítězství v Poháru KB

Konečné pořadí Poháru KB: 1. Tatra Smíchov, 2. Říčany, 3. Praga Praha, 4. Sparta Praha, 5. Slavia Praha, 6. Dragon Brno, 6. Vyškov, 8. Bystrc Brno.
Další fotografie z utkání jsou na webových stránkách Fotoprofesional.cz

Fotoprofesinal.cz

Celý přenos z tohoto utkání vysílaný ve stejný den večer  Českou televizí můžete vidět i na webu a to na ...  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/20947129186-ragby/