Ukrajina porazila Belgii 13:11 (ME II. divize)

Domácí si navíc silně stěžují na francouzského rozhodčího, který podle nich „pomáhal betonovat“ belgickou obranu. Vítězstvím se Ukrajinci přiblížili svému cíli – postupu do dalšího kola kvalifikace o RWC 2011.

Ukrajinci velmi chválí své hvězdy Kravčenka a Kosareva
Neuvěřitelně obtížné bylo vyhrát tento zápas, uvádí se v ukrajinských mediích, a žádný div, vždyť Belgičané vedli po dropgólu Duchau a pětce Thibaulta 8:6, když za domácí skóroval dvakrát zadák Tjurikov z trestných kopů. Přitom Ukrajinci začali tlakem, nadlouho se nastěhovali do pole Belgičanů, ale nebyli schopni překonat jejich obranu. Pak postupně jejich tlak opadal a ke slovu přišli Černí ďáblové. Nejdříve snížili dropem, závěru poločasu položili a navíc jim ještě nevyšel drop na branku.

Ve druhé půli byli domácí aktivnější, jen na začátku se Belgičanům povedlo z TK zvýšit na 11:6, ale 5 minut nato Kosarev pronikl, Tjurikov proměnil kop na branku a bylo rozhodnuto. Domácí si totiž v závěru vynutili trvalou převahu, přes skvělou obranu Belgičanů už sice neprošli, ale také nic nedovolili hostům.

UKRAJINA - BELGIE  13:11

Poločas 6:8 * pětky 1:1 * rozhodčí Laurent Valin (Fr) – Poplavskyj (Uk), Ponthier (Bel) * bez karet