Novozélandští ragbyoví kouzelníci ukázali, jak hrají ragby ti, co před zápasem tančí haku

Novozélandští ragbyoví kouzelníci ukázali, jak hrají ragby ti, co před zápasem tančí haku
Novozélanďští ragbisté  působící v Evropě,  kteří   pod hlavičkou  New Zealand Ambassador’s XV opět navštívili Prahu  v prvním utkání odehraném na hřišti  Tatry Smíchov nemilosrdně  rozdrtili český tým do 20 let vysoko 105:0.  Asi osmistovka diváků, mezi kterými  převládali hráči řadící se k ragbyovému potěru,  viděla ragbyovou exhibici se šestnácti položenými pětkami.


Jak říkám ..."Byla to pro kluky, kteří v této sestavě nastoupili poprvé,   obrovská škola. Pochválil jsem je, že hráli i za velmi nepříznivého stavu otevřenou hru a snažili se,  i když marně, položit soupeři alespoň jednu pětku," řekl po utkání trenér Česka U20 Antonín Brabec.

"Byl to pro nás všechny velký zážitek, když jsme před začátkem utkání stáli  proti hráčům, kteří nás zastrašovali jejich obvyklou hakou," pochlubil se kapitán U20 Dominik Chabr.


Praha 13. června 2018
Přátelské ragbyové utkání

Česko U20  - New Zealand Ambassador’s XV
0:105  (0:64) 
Pětky: 0:16  * Rozhodoval Bednařík (Česko)

Tým New Zealand Ambassador’s XV  bude v Praze k vidění  ještě jednou. Tentokrát jejich soupeřem bude na hřišti Tatry v sobotu 16. června 2018 od 16 hodin A tým české  reprezentace .

.
(ps, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)