Ragbisté před všemi ligovými zápasy vzpomenou na ragbisty Vopálenského, Záhoříka i Erbena

Čtvrtou březnovou sobotu se odehrají zápasy desátého kola nejvyšší ragbyové soutěže. Krátce po zahájení hry by měli  rozhodčí tři utkání v Praze a jedno v Brně, měli by borci i diváci přerušenou hrou po výkopu  vzpomenout tři ragbyových osobností, které na začátku roku 2016 zemřeli.  Hru se šiškou už nikdy neuvidí bývalý reprezentant a předseda Svazu ragby ČSTV Jiří Vopálenský, dále rozhodčí a funkcionář ČSRU Přemysl Erben a jeden ze tří znovuzakladatelů  ragby v roce 1944 Zdeněk Záhořík.

"Byli bychom rádi, kdyby se tomu tak stalo na všech ragbyových  hřištích, kde se bude hrát liga," vyjádřil přání připomenout tři ragbisty, kteří se  nezapomenutelně zapsali do historie tuzemského ragby," vyzývá  pořadatele soutěžních utkání trenér Pragy Eduard Krützner. 

"Výzva vychází sice z klubu Pragy, ale všichni tři totiž nebyli jen těmi, co měli kořeny v Pragovce, ale významně ovlivnili dění v československém i v českém ragby," dodal  kronikář a autor všech čtyř pragováckých ročenek a čtyř uniových výročních publikací  Petr Skála.


Připomeňme si nedávno zesnulé ragbisty  ...

Jiří Vopálenský

Zdeněk Záhořík

Přemysl ErbenKAM NA RAGBY

Sobota 26. března 2016

Extraliga ragby desáté kolo 

PRAHA       Praga Praha - Tatra Smíchov  od 13.30 hodin
PRAHA       Slavia Praha - Říčany               od 14 hodin
PRAHA        Petrovice - Vyškov                   od 14 hodin
BRNO           Dragon Brno - Sparta Praha  od  14 hodin


Aktuální tabulka a přehled výsledků
(ps vlastní a podle www.rozhodciragby.cz, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)