Podzimní pohár národů 2020 v ragby mají Angličané, kteří v prodloužení porazili Francii 22:19

Podzimní pohár národů 2020 v ragby vyhráli Angličané, kteří ve finále  až v prodloužení porazili Francii 22:19. Francie v normálním čase vedla 19:12 ještě v poslední minutě, ale Angličanům se podařilo na poslední chvíli položit pětku a z  následného úspěšného kopu vyrovnali na 19:19. Utkání se prodlužovalo 2 x 10 minut a při něm v 96. minutě proměnil trestný kop Farrell 22:19, který už dříve měl možnost v prodloužení ukončit trestným kopem utkání, ale trestným kopem jen trefil tyč. Třetí místo si v Podzimním poháru, který se v sestavě účastníku Poháru šesti národů doplněné ještě o Gruzii a o Fidži hrál poprvé, vybojovali Irové výhrou nad Skotskem 31:16.

Komentář Eduarda Krütznera seniora k Podzimního poháru v ragby

„Anglie se stala vítězem Podzimního poháru, když po velkém boji porazila až ve druhém prodloužení 23 : 19 francouzský mladý rozvojový tým, který předvedl opravdu vynikající výkon. Francie vedla ještě 2 minutě před koncem řádného času 19 : 12, o vyrovnaní rozhodla pětka v poslední minutě zápasu, které předcházel velmi diskutabilní TK v neprospěch Bleus. Francie má výborné mladé hráče, vedené trenérem Galthiem, který vytvořil výbornou partu, která má za cíl konečně vyhrát Světový pohár v roce 2023 ve Francii.
Třetí místo obsadilo Irsko, které porazilo Skotsko v pohledném zápase 31 : 16, i když se hrálo ve velkém lijáku. Pátý  je Wales, který si poradil s Itálii 38 : 18, která potvrdila neustálé zlepšování, ale přetrvávající bolest, že jsou schopni hrát jen 60 minut. I v tomto utkání vedli ještě v 58 minutě. Škoda, že ragbisté Fidži byli v karanténě, ale v utkání o sedmé místo s Gruzii vyhráli 38 : 24 a předvedli velmi kvalitní výkon."

Edinburgh, Llanelli, Dublin a Twickenham 5. a 6. prosince 2020

Podzimní pohár národů 2020
Edinburgh 5.prosince 2020 o 7. místo:  Gruzie - Fidži   24:38 (10:19) pětky: 3:6
Llanelli 5.prosince 2020  o 5. místo: Wales - Itálie 38:18 (14:13) pětky: 5:2
Dublin 5.prosince  2020 o 3. místo: Irsko - Skotsko   31:16 (11:9) pětky: 3:1
Twickenham 6.prosince 2020 finále: Anglie - Francie 22:19 p. p. (19:19 - 6:13) pětky: 1:1

Konečné pořadí: 1. Anglie, 2. Francie, 3. Irsko, 4. Skotsko, 5. Wales, 6. Itálie 7. Fidži, 8. Gruzie.

(ps, ceskeragby.cz, koláž: Petr Skála)